CLARITY

clock

פורמולה זו מיועדת לשתי מגמות מרכזיות –

  • חיזוק המח כאיבר – הפורמולה מכילה מרכיבים המחזקים פעילות מוחית ומזינים את המוח ברכיבי תזונה ואנרגיה ובכך משפרים את תפקודיו ואת תהליכי החשיבה והזיכרון. לכן פורמולה זו מיועדת לגיל מבוגר בו הזיכרון או יכולות קוגניטיביות מטשטשות באופן הדרגתי. גם בקרב אנשים, אשר אצלם המוח והחשיבה הינם הכלים המרכזיים בעבודתם או עיסוקם, קיימת האפשרות לשחיקה עמוקה . פורמולה זו תביא לידי רענון והתחדשות היכולת הקוגניטיבית של חשיבתם ועבודתם מנטאלית.

  • חיזוק כוחה של התודעה בהווה, והתמודדות עם בעיות של קשב וריכוז. בדרך כלל תופעות קשב וריכוז באות לידי ביטוי בקושי להיות ולשהות בהווה ולהתמקד בדבר מה. תופעה נפוצה מאוד בימינו עקב שלל הגירויים והאתגרים המנטאליים – מחשבתיים שלעיתים פוגשים ומאתגרים את המערכת בטרם עת. אלו מגרים יתרה את המוח ומביאים לתגובות כמו הצפה,  אי נוחות ו”רעש” אשר בסיכומו של יום מייצר את תופעת ה”קשב וריכוז”.

בילדים רכים מופיעות תופעות אלו עקב הצפת יתר ומבנה תודעתי שעדיין “ישן” ומתעורר בצורה מהירה מדי ולא טבעית אל עולם הטכנולוגיה והגירויים.

אף בקרב בני נוער קיימות תופעות אלו ביתר שאת. בגיל הנעורים הגוף מגורה עקב פעילות התפתחותית נורמטיבית של שינויים הורמונאליים, וקיימת בתוכו תזזיתיות יתר. בנוסף, תהליכים טבעיים של נטייה להתרגשות והקצנה תגובתית. מבנה זה פוגש סביבה המגרה באופן תמידי את המערכת שלהם. אזי התודעה אינה יכולה ולא מסוגלת להיות מרוכזת בתוך דבר אחד. והנער או נערה נעים במהרה על ציר הזמן , חוץ מן השהייה בהווה. מצב זה מוביל לקשיי לימוד רבים.  גם בקרב אנשים מבוגרים שקשה להם להתרכז עקב הקושי להיות נוכח בהווה, פורמולה זו תסייע רבות.

מצב אחר, הפוך, הינו כאשר יש ונדמה כי האדם “מעופף”. עקב אי יכול לעמוד בקצב הגירויים של הסובב, האדם נסוג  פנימה ונחלש מגעו עם הסובב. דבר הנראה כ”ציפה” – האדם אינו נוכח, ונראה כמו שהוא לא פה…

כך שלתהליך הנכחת התודעה בהווה יש שני קצוות: תזזיתיות יתר או “ציפה”.  האחד הינו בנטייה לגירויי יתר וכן לאי יכולת להתמקד, אדם זה יראה תזזיתי וחסר שקט. והשני עקב הצפה של מערכת האדם  ואז הוא כמו ו”מעדיף” להתנתק ולא להיות נוכח בסיטואציה.

בנוסף הפורמולה טובה למצבים של-

  1. גיוס כוחות חשיבה ומיקוד מרוכזים וחזקים. לעיתים על אדם לגייס כוחות חשיבה רבים לקראת אירוע או מעמד מסוים. כגון לפני מבחן מרגש או מלחיץ אשר מאיים להביא לידי מה המכונה black out . הפורמולה תעודד את יכולת הריכוז למרות הלחץ, וכן תעזור בגיוס הכוחות הנדרשים.          

  2.  מצב בו האדם חושש כי מרוב התרגשות  לא  “יעמוד במשימה”.  כגון עובד שעליו להציג פרזנטציה מול קהל.  במקרים אלו הפורמולה תעודד את יכולת הריכוז למרות הלחץ, וכן תעזור בגיוס הכוחות המנטליים הנדרשים.

הוראות שימוש
לשם בניית יכולות חשיבה וריכוז  –  חצי טפטפת פעמיים ביום. מינון זה מתאים מגיל שלוש עשרה ומעלה.
לילדים מגיל שש עד גיל שתיים עשרה מומלץ לקחת רבע טפטפת פעמיים ביום.
לפי אירוע המצריך גיוס כוחות חשיבה ומיקוד – טפטפת כחצי שעה לפני האירוע

על המרכיבים של  clarity

כל המרכיבים בפורמולה קשורים לאספקט אחר של תפקוד התודעה.  כאשר כלל המרכיבים הופכים לפורמולה, הם מחזקים את היכולת הקוגנטית על שלל פעולותיה, באופן אורגני, נינוח, וידידותי.

המרכיבים –

  1. אגוז קולה – משפר את ריכוז ויכולת העיון הקשור לחומר נלמד
  2. ג’ינקו בילובה – משפר את הזיכרון, את היכולת לדלות מידע מן הזיכרון.
  3. תמצית במבוק- משפרת ומחזקת את יכולת היציבות של התודעה, לעסוק בדבר מה לאורך זמן ללא הסחות דעת.   מביאה לידי יציבות.
  4. תמצית בקופה – פעולת פעולה מרגיעה בתודעה, אך גם מחדדת את יכולת המחשבה והערנות.  פעולה כפולה של נינוחות וערנות.
  5. תמצית לבונה – מביאה לידי חידוד המחשבה, ולכן מקדמת את המיקוד והפוקוס המחשבתי העת תהליכי לימוד.
  6. תמצית מקלות ווניל – מזינה את כלי המחשבה, את המוח. מביאה לידי תחושה של שקט המאפשר לעסוק במשהו ללא הפרעות פנימיות.